Mailchimp for WordPress - en to ro_RO translation catalogue (107 entries)

en: Email address
ro_RO: Adresa de e-mail

en: Your email address
ro_RO: Adresa ta de e-mail

en: Sign up
ro_RO: Inregistreaza-te

en: Thank you, your sign-up request was successful! Please check your email inbox to confirm.
ro_RO: Iti multumim, inregistrarea a fost completata cu succes! Te rugam sa verifici mesajul e-mail primit si sa confirmi registrarea.

en: Oops. Something went wrong. Please try again later.
ro_RO: Oops. Ai introdus datele gresit. Te rugam sa incerci di nou.

en: Please provide a valid email address.
ro_RO: Te rugam sa furnizezi o adresa de e-mail valabila.

en: Given email address is already subscribed, thank you!
ro_RO: Te rugam sa furnizezi o adresa de e-mail inexistenta. Iti multumim!

en: Please fill in the required fields.
ro_RO: Te rugam sa completezi urmatoarele câmpuri.

en: You were successfully unsubscribed.
ro_RO: Anularea inregistrarii a fost completata cu succes.

en: Given email address is not subscribed.
ro_RO: Adresa email furnizată nu este abonată.

en: Please select at least one list.
ro_RO: Selectează cel puțin o listă, te rog.

en: Sign me up for the newsletter!
ro_RO: Înscrie-mă la newsletter!

en: Settings
ro_RO: Setari

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: This is a pro-only feature. Please upgrade to the premium version to be able to use it.
ro_RO: Aceasta facilitate este una premium. Treci la versiunea premium pentru a o putea folosi.

en: Mailchimp API Settings
ro_RO: Setări API Mailchimp

en: Upgrade to Mailchimp for WordPress Pro
ro_RO: Upgradeaza aplicatia Mailchimp Pro pentru WordPress.

en: Enjoying this plugin? <a href="%s">Purchase our bundle of premium features</a> for an even better plugin.
ro_RO: Îți place acest plugin? Cumpără mai multe opțiuni pentru un plugin și mai bun decât atât!

en: More subscribers, better newsletters.
ro_RO: Cu cat mai multi inscrisi, cu atat mai multe mesaje newsletter.

en: Learn how to best grow your lists & write better emails by subscribing to our monthly tips.
ro_RO: Descopera cum sa iti extinzi lista cu inregistrati si cum sa imbunatatesti calitatea mesajelor e-mail, inscriindu-te la mesajele noastre newsletter pe care le vei primi lunar.

en: Email Address
ro_RO: Adresa de e-mail

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: Subscribe
ro_RO: Inregistreaza-te

en: Once a month
ro_RO: O data pe luna

en: Default sign-up form
ro_RO: Formular predefinit pentru inregistrare

en: Read more about common connectivity issues.
ro_RO: Citește mai mult despre aspecte tipice de conectivitate.

en: Forms
ro_RO: Formulare

en: <strong>Success!</strong> Form successfully saved.
ro_RO: <strong>Felicitări!</strong> Formularul a fost salvat cu succes.

en: Preview form
ro_RO: Prefata formularului

en: Form not found.
ro_RO: Formular inexistent.

en: Go back
ro_RO: Intoarce-te

en: Form preview
ro_RO: Previzualizare formular

en: Data from the URL or a submitted form.
ro_RO: Date din URL sau un formular expediat.

en: Replaced with the number of subscribers on the selected list(s)
ro_RO: Inlocuieste cu numerul celor inscrisi din lista(ele) selectionata.

en: The URL of the page.
ro_RO: Adresa url a paginii.

en: The path of the page.
ro_RO: Calea unei pagini.

en: The current date. Example: %s.
ro_RO: Data curenta. Exemplu: %s.

en: The current time. Example: %s.
ro_RO: Ora curentă. Exemplu: %s.

en: The site's language. Example: %s.
ro_RO: Limba site-ului. Exemplu: %s.

en: The visitor's IP address. Example: %s.
ro_RO: Adresa IP a vizitatorului. Exemplu: %s.

en: The property of the currently logged-in user.
ro_RO: Proprietatea utilizatorului logat în acest moment.

en: There is no form with ID %d, perhaps it was deleted?
ro_RO: Formul inexistent cu acest ID %d, probabil a fost sters?

en: Mailchimp Sign-Up Form
ro_RO: Formular pentru inregistrare Mailchimp

en: Displays your Mailchimp for WordPress sign-up form
ro_RO: Afișează formularul tău de aderare la Mailchimp pentru WordPress

en: Title:
ro_RO: Titlu:

en: Add new form
ro_RO: Adauga un nou formular

en: What is the name of this form?
ro_RO: Cum se va numi acest formular?

en: Enter your form title..
ro_RO: Adauga titlul formularului tau

en: To which Mailchimp lists should this form subscribe?
ro_RO: A carei lista Mailchimp va fi atasat acest formular?

en: No lists found. Did you <a href="%s">connect with Mailchimp</a>?
ro_RO: Lista inexistenta. Te-ai <a href="%s">conectat la Mailchimp</a>?

en: Fields
ro_RO: Campuri

en: Messages
ro_RO: Mesaje

en: Appearance
ro_RO: Aspect

en: You are here:
ro_RO: Esti aici:

en: Edit Form
ro_RO: Modifica formularul

en: Enter form title here
ro_RO: Adauga titlul formularului aici

en: Enter the title of your sign-up form
ro_RO: Adauga titlul formularului pentru inregistrare

en: Preview this form
ro_RO: Vezi prefata formularului

en: Add more fields
ro_RO: Adauga mai multe campuri

en: To add more fields to your form, you will need to create those fields in Mailchimp first.
ro_RO: Pentru a adauga mai multe campuri formularului, va trebui intai sa le creezi in Mailchimp.

en: Here's how:
ro_RO: Iata cum:

en: Log in to your Mailchimp account.
ro_RO: Acceseaza profilul Mailchimp.

en: Add list fields to any of your selected lists.
ro_RO: Adauga campurile la fiecare lista selectionata.

en: Clicking the following links will take you to the right screen.
ro_RO: Accesand urmatoarele linkuri vei fi redirectionat in partea dreapta a ecranului.

en: Inherit from %s theme
ro_RO: Moștenește din tema %s

en: Basic
ro_RO: Simplu

en: Form Themes
ro_RO: Teme pentru formular

en: Light Theme
ro_RO: Tema Luminoasă

en: Dark Theme
ro_RO: Tema Întenecată

en: Red Theme
ro_RO: Tema Roșie

en: Green Theme
ro_RO: Tema Verde

en: Blue Theme
ro_RO: Tema Albastră

en: Form Appearance
ro_RO: Aspectul Formularului

en: Form Style
ro_RO: Stilul Formularului

en: Form variables
ro_RO: Variabile formular

en: Form Fields
ro_RO: Câmpuri Formular

en: Enter the HTML code for your form fields..
ro_RO: Introduce codul HTML pentru câmpurile formularului tău..

en: Your form is missing the following (required) form fields:
ro_RO: În formularul tău lipsesc următoarele câmpuri (obligatorii) de formular:

en: Form Messages
ro_RO: Mesaje Formular

en: Successfully subscribed
ro_RO: Abonare cu succes

en: Unsubscribed
ro_RO: Dezabonat

en: Not subscribed
ro_RO: Neînregistrat

en: HTML tags like %s are allowed in the message fields.
ro_RO: Taguri HTML precum %s sunt permise în câmpurile mesajului.

en: Form Settings
ro_RO: Setări formular

en: Yes
ro_RO: Da

en: No
ro_RO: Nu

en: Send final welcome email?
ro_RO: Se trimite email de bun venit?

en: Update existing subscribers?
ro_RO: Se actualizează abonații existenți?

en: What does this do?
ro_RO: Ce face asta?

en: Hide form after a successful sign-up?
ro_RO: Ascunde formularul după înregistrarea cu succes?

en: Redirect to URL after successful sign-ups
ro_RO: Redirecționează spre URL după înregistrare reușită

en: Example: %s
ro_RO: Exemplu: %s

en: Integrations
ro_RO: Integrări

en: %s integration
ro_RO: integrare %s

en: Enabled?
ro_RO: Funcțional?

en: Mailchimp Lists
ro_RO: Liste Mailchimp

en: Checkbox label text
ro_RO: Text etichetă checkbox

en: HTML tags like %s are allowed in the label text.
ro_RO: Tag-uri HTML precum %s sunt acceptate în textul etichetei.

en: Pre-check the checkbox?
ro_RO: Preselectează căsuța de selecție?

en: Send Welcome Email?
ro_RO: Trimite email de bun-venit?

en: Name
ro_RO: Nume

en: Description
ro_RO: Descriere

en: General Settings
ro_RO: Setări Generale

en: API Key
ro_RO: Cheie API

en: Your Mailchimp API key
ro_RO: Cheia ta pentru API la Mailchimp

en: The API key for connecting with your Mailchimp account.
ro_RO: Cheia API pentru conectare la contul tău la Mailchimp.

en: Get your API key here.
ro_RO: Obține API-ul tău aici.
